Спортните новини: Днес (5) | Вчера (26)
Обрат, нерви, мелета и 3 директни червени картона в дерби Локо - Ботев на "Лаута"
Автор: Екип Plovdiv24.bg 17:18 / 18.04.2022Коментари (4)8431
©
Общо три пловдивски дербита между Локомотив и Ботев се изиграха през уикенда в различните възрасти при юношите. Малките "смърфове" спечелиха две победи, а "канарчетата" постигнаха един успех.

U13/12: Ботев-2 – Локомотив-2 0:1

Възпитаниците на Христо Златински постигнаха победа при гостуването си на Коматево в мач от Регионалната група – Деца-Център (2009). Отборът на Локомотив, съставен изцяло от деца набор 2010, стигна до победата с гол на Виктор Шехов.

U15: Локомотив – Ботев 2:1

Безспорно най-интересно бе дербито при U15, което бе белязано с обрат, нерви, меле и три директни червени картона. Мачът се игра на изкуствения терен на "Лаута" при непрестанен дъжд. Емре Даудов откри за Ботев в 28-ата минута. Черно-белите (с треньор Аян Садъков-младши) бързо върнаха гола чрез Аксел Велев. След попадението се стигна до спречкване и два червени картона – по един за двата отбора. През втората част Аксел Велев отново бе точен за крайното 2:1. В последните секунди Иван Иванов от “черно-белите" също получи червен картон.

U17: Локомотив – Ботев 0:4

"Смърфовете" изиграха слаб мач и позволиха на гостите да реализират четири безответни гола. Момчетата на Петър Пенчев вкараха два гола през първата част, като К. Павлов откри резултата след контра атака, а М. Георгиев удвои преднината след изпълнение на корнер. Отново К. Павлов и Н. Пенев добавиха по едно попадение след почивката и оформиха крайният резултат.

Гледайте в прикаченото видео репортаж от дербито при U15!