Виктория Волей (Пловдив) се класира за финалите на държавното първенство по волейбол за момчета до 13 години (родени 2008 и 2009 година). Това стана факт, след като възпитаниците на треньора Георги Димитров спечелиха финалната четворка в регион "Тракия“.

Заключителните мачове се играха в неделя в залата на СУ "Цар Симеон Велики“ в Пловдив.

"Викторианците“ изиграха два двубоя и постигнаха две победи с 2:0 гейма – срещу връстниците си от ПСК Локомотив Пловдив и срещу Родопа (Смолян). По-рано в надпреварата отборът на Виктория Волей бе спечелил също с 2:0 и над тима на Хебър (Пазарджик).

Така Виктория Волей завърши на първо място, следван от Родопа, Хебър и Локомотив. За финалите се класираха първите три тима. Двубоите за разпределението на медалите ще са в края на юни.