Спортните новини: Днес (19) | Вчера (18)
Виктория Волей се класира за последния квалификационен турнир за място във финалите
Автор: Стойчо Генов 15:39 / 10.05.2021Коментари (0)1466
©
Отборът на Виктория Волей (Пловдив) се класира за последния квалификационен турнир, който дава право на участие във финалите от държавното първенство по волейбол при прекадетите (родени 2006 и 2007 година). Това стана факт, след като "викторианците" завършиха на второ място в турнира в София, който се проведе на 8 и 9 май в София.

Домакин на надпреварата бе Волейболна академия "Стойчев - Казийски", а мачовете се играха в залата на НСА.

Възпитаниците на треньора Георги Димитров завършиха с 2 победи и една загуба. В първия си мач Виктория Волей отстъпи на домакина ВА Стойчев - Казийски с 0:3 гейма. След това пловдивчани надиграха ВК Сливен с 3:0, а в решителния трети двубой "викторианците" победиха Черно море (Варна) с 3:1 гейма.

По този начин ВА Стойчев - Казийски се класира за финалите, а Виктория Волей продължава в допълнителни квалификации, които ще се проведат на 5 и 6 юни. Отборът домакин все още не е обявен, като останалите участници в този турнир ще са отборите на Пирин (Разлог), Добруджа 07 (Добрич) и Изгрев (Ябланица). За финалите се класират първите два тима в подреждането.