Спортните новини: Днес (0) | Вчера (28)
Академик пише история! Пловдивчани са на финал в Балканската лига!
Автор: Стойчо Генов 21:42 / 27.04.2021Коментари (0)2435
©
Академик Пловдив записа нова златна страница в историята си. Пловдивският баскетболен тим за пръв път ще играе финал в Балканската лига, след като на полуфинала в Израел победи Берое с 66:62 /15:20, 23:13, 9:13, 19:16/. Преди две години Академик спечели бронзовите медали в турнира след успех отново над Берое в мача за третото място.

Сега пловдивчани подобриха постижението си и ще се борят за Купата срещу домакините от Апоел Холон, които в другия полуфинал победиха сънародниците си от Апоел Гилбоа с 81:77. Финалът е в четвъртък от 20 часа българско време.

В българския полуфинал Академик не блестеше, но бе по-класният отбор и ззаслужено спечели. Берое започна по-добре и взе аванс от 5 точки след първата четвърт, но във втората пловдивчани напълно обърнаха развоя, оттегляйки се на почивка с 5 точки преднина.

След антракта двубоят се превърна в постоянна гонитба в резултата, като отборът на старши треньора Йордан Янков поддържаше минимално предимство. 20 секунди преди края Титков пропусна два наказателни удара при резултат 65:62, но Берое не успя в ответната атака.

След това Йере Вуцица вкара един от двата наказателни удара и подпечата успеха на пловдивчани. Това бе шеста победа на Академик срещу Берое през сезона от 6 мача в Балканската лига и НБЛ.

Обрад Томич бе най-добър за победителите с дабъл-дабъл от 16 точки и 15 борби, тони Гуджино добави 14, Йере Вуцица - 11. Джими Гавин вкара 19 точки за Берое, Седариан Рейнс и Михаил Комбаков добавиха по 10.