Спортните новини: Днес (0) | Вчера (28)
Пореден силен мач на Академик! Пловдивчани се класираха в Топ 4 на България!
Автор: Стойчо Генов 21:48 / 25.04.2021Коментари (1)2558
©
Академик Пловдив изигра поредния си силен мач и победи гостуващия Черноморец (Бургас) с 91:77 /31:13, 15:30, 21:16, 24:18/. Така пловдивският баскетболен тим спечели четвъртфиналния плейоф с 2:0 победи и се класира в Топ 4 на България, като повтори постижението си от 2018 година.

Тимът на старши треньора Йордан Янков загуби трите си срещи срещу бургазлии в редовния сезон, но спечели двата най-важни мача и в полуфинала ще спори с победителя от серията между временния лидер Рилски спортист и Спартак Плевен в серия до 3 победи от 5 срещи. Така пловдивчани затвърдиха отличните впечатления, които оставиха с цялостното си представяне през сезона, а във вторник от 17.30 часа в Израел те излизат срещу Берое в полуфинала от Балканската лига.

Академик започна много солидно в защита и натрупа аванс от 13:1 за първите 4 минути. Черноморец отвърна със серия от 6:0, но домакините отново си върнаха пълния контрол за 26:9 2 минути преди края на първата четвъртина, която дойде при голяма разлика в тяхна полза - 31:13.

Втората част започна със серия от 11:0 за Черноморец след три тройки на Коев, Болдуин и Смит. Малко след средата на частта акулите стопиха пасива си само на 2 точки и 3.40 минути преди антракта поведоха с поредната тройка на Смит. В крайна сметка почивката дойде при преднина от 3 точки за Академик.

В третата четвърт Академик стартира със серия от 6:0, а малко след средата на частта отново направи двуцифрена разлика от 14 точки след здрава игра в защита и тройки на Бачев и Николов. С добра игра на Болдуин обаче гостите отново стопиха пасива на 8 преди последните решителни 10 минути. В тях домакините отново установиха контрол над мача и след 4 поредни тройки на Николай Титков поведоха с 20 точки 4.30 минути преди края, което на практика предреши крайния изход в полза на пловдивчани.

Съотношението в решаващите показатели общо взето бе равно, но домакините имаха огромно превъзходство в асистенциите - 28:11. Йере Вуцица бе най-резултатен за победителите с 27 точки, Обрад Томич добави 18, като остана на една борба от дабъл-дабъл, Николай Титков записа 17 точки, отбелязвайки 5 от 9-те тройки за своя тим.

Дианте Болдуин вкара 27 точки за Черноморец, Марвин Смит - 17, Константин Коев - 11.