Спортните новини: Днес (5) | Вчера (26)
България приключи на Евро 2019 след тежка загуба от Словения
Автор: Стойчо Генов 01:09 / 22.09.2019Коментари (0)2682
© CEV
Мъжкият национален отбор по волейбол на България загуби от Словения с 1:3 (27:25, 17:25, 16:25, 17:25) гейма в мач от 1/8-финалите на европейското първенство, който се игра в зала "Дворана Център Стожице" в Любляна.

С това родните представители отпадат от по-нататъшна надпревара на шампионата. Тимът на Словения продължава на 1/4-финали, където ще срещне състава Русия, който отстрани Гърция с 3:0 (25:16, 25:15, 25:16).

Селекционерът Силвано Пранди заложи на следния стартов състав: Георги Сеганов, Цветан Соколов, Мартин Атанасов, Тодор Скримов, Виктор Йосифов, Светослав Гоцев - Теодор Салпаров-либеро.

До края на мача треньорът предприе множество смени, като на полето се появиха почти всички състезатели от състава.

Тимът на България направи добър старт, спечели гейм и взе предимство, но не успя да удържи това темпо и да затвърди позициите си. Настъпи спад, който не бе преодолян до края на срещата, а амбициозният и класен състав на домакините наложиха волята си в следващите части.

Националите показаха характер само в първата част, в която показаха възможности и потенциал в решителните минути. "Лъвовете“ изоставаха с 21:24, но спасиха три геймбола и изравниха при 24:24. Ас на Мартин Атанасов доведе до предимство за България 26:25, а тимът ни спечели първата част с 27:25, след като словенците докоснаха мрежата при блокада.

За съжаление този възход не бе запазен. Съставът на България поведе с 5:1 във тора част, но настъпи необясним спад. Последва поредица от точки за домакините и Словения на свой ред поведе с 8:6. Домакините продължиха да натискат и увеличиха преднината с цели 8 точки при 18:10. До края на гейма словенците не позволиха противодействие и наложиха волята си с 25:17, а с това изравниха резултата 1:1 гейма.

До края на срещата родните представители играха ролята на догонващ. Усилията на треньорското ръководство за промяна чрез смени не дадоха резултат, като волейболистите ни не намериха верния път за съпротива. В следващите три части те отстъпиха на съперника, а с това Словения спечели мача само с един загубен гейм.