Заразени: Починали: Излекувани: Заразени: Починали: Излекувани: Заразени: Починали: Излекувани:
62687 3587 (5.7%) 56281 703 160 28 852 (4.1%) 573 497 266 416 555 5 274 717 (2%) 239 995 347
НачалоФутболТенисБаскетболВолейболДругиДЮШФутзалИнтервюГалерииЛичностиСтатистики
"Баските" от Куклен разгромиха Ботев U19 в контрола
Автор: Стойчо Генов 22:06 / 20.07.2019Коментари (0)3176
Представителният отбор на Атлетик (Куклен) разгроми юношите на Ботев (Пловдив) до 19 години с 4:1 в контролна среща. Спарингът се игра на стадиона в Куклен, а поражението е първо за "канарчетата" от началото на лятната подготовка.

Двата тима направиха интересен за наблюдаване сблъсък, в който домакините успяха да реализират сериозен процент от създадените голови положения. Още до 20-ата минута на двубоя бяха паднали четири попадения.

В 10-ата минута домакините откриха резултата със страхотно изпълнение на свободен удар от 20 метра. Секунди по-късно отлична атака на "жълто-черните" завърши с центриране на Димитър Балинов към Петър Итов, но ударът на крилото от малкото наказателно поле мина над вратата.

В 16-ата минута Димитър Тонев пусна пас зад  гърба на "бялата" защита, вратарят на домакините не успя да улови топката и тя попадна в Георги Трифонов, който пробва да го прехвърли, но ударът бе слаб и стражът улови. Минута по-късно Петър Итов намери по великолепен начин Димитър Балинов, който с глава изравни резултата.

В рамките на 60 секунди, между 19 и 20 минути, домакините реализираха две попадения. В 19-ата минута отборът на Атлетик размени няколко подавания в половината на Ботев и нападател останал сам срещу Баданов вкара за 2:1. Секунди по-късно защитата на "канарчетата" сбърка грубо при изнасяне на топката, нападател отне кълбото и с удар в далечния ъгъл покачи на 3:1.

След бурното начало на двубоя в следващите минути играта се поуспокои. В 28-ата минута опасен удар към вратата на "канарчетата" бе избит от Милко Баданов. В 41-ата минута Димитър Тонев и Петър Итов направиха двойно подаване и Тонев стреля от средна дистанция, а стражът на домакините спаси.

Второто полувреме бе оскъдно откъм чисти голови положения, а двата тима бяха сериозно затормозени от високите температури. Секунди след старта на втората част нападател на Атлетик остана сам срещу появилия се на почивката Мартин Панев, преодоля го и стреля от въздуха на празна врата, но покрай целта.

В 52-ата минута Атанас Стоименов отне топката от защитник, напредна и шутира, но стражът на Атлетик изби. В заключителните 10 минути двата тима си размениха по един опасен удар, а в 87-ата минута играч на тима от Куклен получи по десния фланг, залъга защитник и със силен удар фиксира крайния резултат.