Марица с грешна стъпка пред своя публика
Автор: Екип Plovdiv24.bg 11:31 / 24.03.2019Коментари (0)2722
© ФК Марица
Марица и Розова долина завършиха 0:0 в мач от 22-ия кръг на първенството в Трета лига - Югоизточна група, който се игра на стадион “Марица". Пловдивчани не показаха всичко, на което са способни в този мач. Те владееха много повече топката от противника си, имаха и териториално превъзходство, но трудно стигаха до стрелкови позиции и не успяха да отбележат гол във вратата на тима от Казанлък.

В 16-ата минута топката бе изчистена от голлинията на Розова долина след центриране от корнер и меле в малкото наказателно поле.

В 49-ата минута Запрян Запрянов можеше да открие, но стреля покрай вратата. Даниел Спасов в 61-ата също нямаше шанс. В 76-ата минута Тодор Тимонов бе много близо до гола, след като изненада вратаря Александър Петрунов с удар директно от корнер, но стражът успя да избие в нов ъглов удар, от който пък последва меле в наказателното поле.

Най-красивото положение дойде в 90-ата минута, когато Георги Георгиев стреля с гръб към вратата. Топката бе насочена в горния ъгъл на вратата на Розова долина, но вратарят Петрунов някак се разтегна и с върха на пръстите си отрази в корнер, спасявайки тима си от сигурен гол. В добавеното време Радев се измъкна сам срещу Петрунов, но не успя да го прехвърли.

Така Марица пропусна да изпревари Загорец в класирането, но пловдивчани са с мач по-малко. Новозагорци загубиха в Раднево от Миньор с 0:1, а лидерът Нефтохимик нямаше проблеми в Димитровград и постигна победа с 3:0.

В сряда от 15 часа Марица ще изиграе отложения си мач срещу Миньор в Раднево, а следващата събота “жълто-сините" гостуват на Садово, като все още не е ясно къде ще се играе мачът, тъй като садовци са наказани с лишаване от домакинство.

МАРИЦА: Илия Николов, Николай Димитров, Пламен Табаков (Йордан Пейчинов), Даниел Спасов, Джунейт Узунов, Красимир Иванов (Мартин Анастасов), Костадин Дяков (капитан), Лъчезар Ангелов (Георги Георгиев), Тодор Тимонов, Запрян Запрянов, Мирослав Радев. РЕЗЕРВИ: Горан Гръблев, Атанас Савов, Александър Праматаров, Стоян Пидев. Треньор: Борислав Караматев

РОЗОВА ДОЛИНА: Александър Петрунов, Дамян Иванов, Димитър Вакавлиев (капитан), Петко Георгиев, Кристиян Петров, Стефан Пенев (Теодор Кьосев), Атанас Апостолов (Александър Баев), Николай Стоичков, Пламен Колев (Леонардо Гунаро), Ахмед Фаиков, Михаил Лалев. РЕЗЕРВИ: Петър Маринов, Милен Христов, Владислав Калайджиев, Венцислав Иванов. Треньор: Атанас Апостолов

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Кристиян Петров, Михаил Лалев и Александър Петрунов (РД)

Съдийски състав: ГС: Валентин Железов, асистенти: Мурад Вели и Стефан Димитров (Бургас); 4-ти съдия: Камена Георгиева (Пловдив); делегат: Милан Каратанчев (Пловдив)