Спортните новини: Днес (0) | Вчера (28)
Оплют от Томислав Русев пловдивски съдия с поредно признание в Европа
Автор: Васил Динев 16:09 / 22.10.2018Коментари (0)4036
Най-добрите наши футболни съдии – Георги Кабаков, Мартин Маргаритов и Диян Вълков, днес получиха пореден престижен наряд – този път в Лига Европа. Българското реферско трио  ще съдийства завързания мач от група Д на Лигата между 34-кратния шампион на Белгия – "Андерлехт“ и турския гранд "Фенербахче“. Мачът е в четвъртък – 25 октомври, на стадион "Констант Ванден Сток“  в Брюксел, от 20 часа българско време и се очаква с огромен интерес в белгийската столица.

Авторитетният наряд на Георги Кабаков, Мартин Маргаритов и Диян Вълков в Брюксел идва след отличните им оценки, които е поставил комисарят на УЕФА – испанецът Хуан Антонио Фернандес Марин за ръководения от тях възлов мач от Лигата на нациите между националните отбори на Австрия и Северна Ирландия, във Виена преди десетина дни.  В него българските рефери се представиха на високо ниво, а след мача испанският наблюдател ги привикал лично при себе си, като им заявил: "Справихте се отлично, момчета! Най-добрият отбор в този мач днес бе този на съдиите. Продължавайте така“. След това в неофициален разговор им доверил, че в скоро време на Кабаков, Маргаритов и Вълков ще им бъде поверен и мач от Шампионската лига.

Двубоят в Брюксел в четвъртък се чака с голям интерес, защото е изключително важен особено за домакините от "Андерлехт“, които са последни във временното класиране в групата. Белгийците са  без спечелена точка досега и след "Спартак“ Търнава и "Фенербахче“, които са с по 3 точки. Брюкселци изостават чувствително – на цели 6 точки, от лидера в групата – "Динамо“ Загреб, като хърватите имат 2 поредни победи и голова разлика 6:1. В последния си шампионатен мач от белгийското първенство обаче "Андерлехт“ се отпуши и вкара 4 гола за победата им над "Серкъл Брюж“.