Спортните новини: Днес (0) | Вчера (28)
Тайбрек реши първия мач на маричанки в Румъния
Автор: Екип Plovdiv24.bg 14:44 / 30.03.2018Коментари (0)3830
©
Селекция на Марица (Пловдив), съставена от състезателки до 23 години, загуби първата си от три приятелски срещи в румънския град Меджидия. След като два пъти повеждаха в мача, волейболистките на треньорката Габриела Айшинова в крайна сметка отстъпиха пред своите домакини от Меджидиа (Меджидия) с 2:3 (25:20, 22:25, 25:20, 23:25, 12:15) гейма след близо два часа игра.

В първия гейм Марица натисна със сервис и се възползва от грешките на противника, за да се наложи с убедителното 25:20. Меджидиа продължи да греши и във втората част, но това не им попречи да поемат контрол благодарение на резултатна игра на мрежата и от начален удар и да изравнят след 25:22.

В следващите два гейма Жълто-сините нанизаха много асове и играха много успешно в атака. В третата част те изковаха още едно 25:20, но след това се пропука посрещането им и допуснаха ново изравняване след 23:25.

В тайбрека волейболистките на Меджидиа си помогнаха с цели четири директни точки от сервис за победното 15:12.

Топреализатор на мача стана Андрея Ордяну, която наниза цели 30 точки за румънския тим, включително шест от 19-те аса на победителките. Асовете на Марица бяха повече – 20, като с по пет от тях се отчетоха Станислава Костадинова и Ралица Димитрова. Последната бе най-резултатна за българския отбор с общо 18 точки.

По-късно днес пловдивчанки излизат срещу друг румънски тим – Арджеш (Питещ), а утре, събота, от 17:30 часа ще премерят сили с националния отбор на Румъния до 19 години.