Ботев приключи с реми контролите в Турция
Автор: Екип Plovdiv24.bg 17:48 / 02.02.2018Коментари (0)6847
©
Ботев Пловдив завърши с реми подготвителния си лагер в Турция. В последната си проверка възпитаниците на треньора Николай Киров завъртяха 0:0 с арменския Пюник (Ереван) на спортния комплекс "Голд Сити" в Алания.

Така активът на "канарчетата" в южната ни съседка е една минимална победа (1:0 над Олександрия), две загуби (0:2 от Сабуртало и 0:1 от Монтана) и две равенства (2:2 с Раднички и 0:0 с Пюник).

В 12-ата минута Тодор Неделев пусна пас към включилия се в атака Йордан Минев. Левият бек остави топката на Стивън Петков, който от около 18 метра стреля, но право в ръцете на вратаря.

В 26-ата минута Диого Кампос центрира в пеналта, където Лъчезар Балтанов и Стивън Петков бяха оставени непокрити. Двамата обаче не се разбраха и така "канарите" пропуснаха добра възможност за откриване на резултата.

Първото полувреме завърши с разправия между двата отбора, в която най-агресивен бе треньорът на Пюник, но в крайна сметка всичко се размина и футболистите се прибраха в съблекалните си.

Пет минути след почивката грубо влизане на арменски защитник в краката на Кристиан Добрев предизвика ново напрежение между играчите на двата тима, което бързо утихна, а за щастие 16-годишният нападател на Ботев се размина без контузия.

Малко по-късно дойде и най-чистото положение за жълто-черните. След центриране на Кристиан Добрев топката стигна до Серкан Юсеин, който свали с гърди към Диого Кампос. Бразилецът отправи мигновен удар с левия крак, който профуча на сантиметри над напречната греда.