Ботев загуби от Монтана, шестима тийнейджъри играха за "канарите"
Автор: Екип Plovdiv24.bg 17:45 / 31.01.2018Коментари (7)7901
© ПФК Ботев Пд
Ботев (Пд) загуби от втородивизионния Монтана с 0:1 в четвъртата си контролна среща от подготвителния лагер в Турция. Наставникът на жълто-черните Николай Киров даде ширата на състава си и пусна в игра шестима футболисти в тийнейджърска възраст.

През първата част "канарчетата" не отправиха точен удар към противниковата врата. Единственото по-сериозно положение бе в 20-ата минута, когато Алваро Юлиано се озова в добра позиция и опита изстрел от около 20 метра, но той бе доста слаб и не намери целта.

В 48-ата минута след добра атака по десния фланг дойде и първият точен удар. След комбинация между Шопов и Калчев, последният пусна по земя към Здравко Жилов в наказателното поле, който от 10-12 метра шутира без забавяне, но вратарят на Монтана реагира добре и спаси.

Половин час преди края футболист на Монтана бе изведен сам срещу Даниел Кайзер и опита да прехвърли полския страж на Ботев, който обаче запази хладнокръвие и предвиди действията на нападателя, което му помогна да спаси.

В 73-ата минута Милко Георгиев намери на добра позиция на границата на наказателното поле Серкан Юсеин, който стреля, но право в ръцете на вратаря.

Три минути след това Монтана откри резултата. Тодор Колев пробва техничен диагонален удар, при който насочи топката в левия ъгъл на вратата на Ботев за 0:1.

В 89-ата минута Серкан Юсеин можеше да вкара красив изравнителен гол, след като получи пас от Радослав Терзиев в наказателното поле. Халфът на Ботев достигна топката близо до аутлинията и опита труден прехвърлящ удар от малък ъгъл над неразчетено излезлия вратар на Монтана, но топката не намери очертанията на вратата.

Даниел Кайзер, Димитър Пиргов (46- Пламен Димов), Лазар Марин, Здравко Дерменов (46- Димитър Калчев), Радослав Терзиев, Густаво Афонсо (37- Станислав Шопов), Алваро Юлиано, Милко Георгиев, Серкан Юсеин, Стивън Петков, Кристиан Добрев (46- Здравко Жилов).