Новото попълнение на Локомотив Пловдив Халед Аяри не е играл в официален мач през последните 7 месеца, провери Plovdiv24.bg.

Нападателят, който е гласен за заместник на Мартин Камбуров, идва от френската Лига 2, където е защитавал цветовете на ФК Орлеан.

За последно тунизиецът е участвал в официален мач на 13 февруари 2017 година, когато записва 45 минути при загубата на Орлеан с 2:3 като гост на Страсбург.

Иначе в досегашната си професионална кариера Халед Аяри има 80 мача с 18 гола в Лига 2 за отборите на Орлеан, ФК Париж и Анже.

Днес тунизиецът игра в учебна игра на Лаута срещу юношите старша възраст на черно-белите, завършила 6:1. Той получи правото да бие дузпа, която вратарят на малките "смърфове" отрази, но след това Аяри направи добавка с глава и вкара, научи още Plovdiv24.bg.