Спортните новини: Днес (15) | Вчера (28)
Евроколеж наказа лидера, изгониха Чекиста от пейката
Автор: Екип Plovdiv24.bg 11:47 / 25.09.2016Коментари (0)4806
© ФК Евроколеж
Отборът на Евроколеж (Пд) постигна втора поредна победа в Трета лига - Югоизточна група, след като надигра лидера ОФК Карнобат с 2:1. Това бе първо поражение за карнобатлии от началото на сезона.

За пловдивчани се разписаха Сезгин Четин и Веселин Отман, а за гостите Петър Колев от дузпа. Двата тима удариха и три греди. Карнобат завърши мача с 10 души след червен картон на Петър Димитров в 80-ата минута.

Първата част мина без голове, но двата тима водиха много здрава битка по терена. С по една греда се отчетоха Мирослав Караилиев и Петър Колев.

В 44-ата минута защитник на гостите хвана и повали Серафим Михайлов в наказателното поле, но главният съдия Павлин Тютюнджиян даде абсурден фал на играча на колежани. С това си навлече гнева на пловдивчани, а старши треньорът Иван Петров - Чекиста беше изгонен от резервната скамейка.

Втората част двата отбора заиграха още по-атакуващо. В 56-ата минута вратарят на колежани Георги Петров се намеси решително след опасни изпълнение на фаул на гостите.

Десет минути по-късно колежани направиха бърза атака. Тодор Тимонов - Лимона с дълъг пас намери Сезгин Четин. Нападателят с глава прати топката към вратата, но Роман Василев успя да я отклони леко. Четин я догони и с глава я прати в мрежата за 1:0.

В 80-ата минута капитанът на гостите получи втори жълт картон за нарушение срещу Серафим Михайлов, който излизаше сам срещу Василев. Шест минути след това Борис Малев можеше да реши всичко в срещата. Михайлов го намери сам в наказателното поле, но Малев прати топката над напречната греда. Пропуск от близо направи и Пейчо Янчев.

В 92-ата минута Тодор Тимонов се възползва от грешка на халфовете на Карнобат. Напредна от средата на терена и хитро намери Веселин Отман в наказателното поле. Халфът вкара за 2:0.

В 6-ата минута на даденото от съдията допълнително време Петър Колев оформи крайното 2:1 след дузпа.

След този успех колежани са 13-и с 9 точки, колкото имат и Гигант и Димитровград. Карнобат запази първото място с актив от 19 точки.

В 9 кръг Евроколеж гостува на последния в класирането тим на Елхово.

Евроколеж: Георги Петров, Иван Атанасов, Георги Бъчваров, Йордан Хърков, Александър Иванов, Пейчо Янчев, Николай Николов, Тодор Тимонов, Мирослав Караилиев, Сезгин Четин, Серафим Михайлов /Веселин Отман, Костадин Бекяров, Борис Малев