Второ място за Марица след победа за 95-ия рожден ден на клуба
Автор: Екип Plovdiv24.bg 11:25 / 25.09.2016Коментари (0)2884
© Фейсбук страница на Марица
Отборът на "Марица" победи "Свиленград" с 4:1 в мач от 8-ми кръг от първенството в Трета лига, югоизточна група. Победата изкачи "жълто-сините" на втора позиция, заедно с тимовете на "Борислав", "Розова долина" и "Загорец", като и четирите отбора са с по 15 точки, но головата разлика на маричани е най-добра, а правилото за директните двубои важи след изиграването на двете срещи между въпросните отбори.

Преди срещата, пред 700 свои привърженици, ръководството на "Марица" удостои с почетни плакети футболни деятели за принос за клуба.

В 6-ата минута Венцислав Гюзелев изведе маричани напред с хубав, плътен диагонален удар от около 15-16 метра. Малко след това Даниел Спасов пропусна да удвои, като защитник успя да избие пред гол линията.

В 15-ата минута Георги Георгиев вкара дежурния си гол през този шампионат и доведе нещата до 2:0.

В началото на второто полувреме футболистите от "Свиленград" намалиха резултата, чрез влезлия на почивката играч с №23, като справка в тимовия лист показа, че футболист с такъв номер не е вписан.

В 56-ата минута Венцислав Гюзелев отбеляза втория си гол в мача и покачи на 3:1. В 64-та минута Георги Георгиев навлезе в наказатеното поле и стеля, но стражът Стамен Бояджиев изби. Топката попадна в Борислав Караматев, който със силен удар, от около 17-18 метра, покачи на 4:1.

В следващия 9-ти кръг на "Марица" предстои тежко гостуване на временния лидер ОФК "Карнобат". "Свиленград" приема стабилно представящия се до момента в първенството тим на "Борислав" (Първомай).

"Марица": Илия Николов, Алил Кардашев, Красимир Иванов - капитан, Мирослав Пушкаров, Пламен Табаков, Даниел Спасов (Николай Павлов), Петър Димитров, Венцислав Гюзелев, Георги Георгиев (Аян Садъков), Димитър Юруков (Тодор Иванов), Борислав Караматев. Старши треньор: Стоян Димитров

"Свиленград": Стамен Бояджиев, Георги Петров, Анастас Попов, Христо Зотев, Стоян Костадинов, Даниел Добриков, Янко Енчев, Сава Савов (Кристиян Перчемлиев), Иван Алексов, Христо Стефанов, Костадин Желев. Старши треньор: Георги Бойков

Съдийски състав: Гл.съдия: Иван Пенчев с асистенти Ивелин Пенчев и Динко Терзиев - Стара Загора; 4-ти съдия: Иван Ненчев - Пловдив. Делегат: Донка Терзиева