Спортните новини: Днес (5) | Вчера (26)
Случайно ли е това? Трети пореден голов трилър за "баските" от Куклен
Автор: Екип Plovdiv24.bg 13:49 / 11.09.2016Коментари (0)5176
© ФК Евроколеж
Отборите на Евроколеж (Пд) и Атлетик (Куклен) не успяха да се победят в регионално дерби от 6-ия кръг на Трета лига и завършиха 3:3. Освен 6 попадения, в мача имаше и 3 греди, дело на колежани.

Домакините претендираха и за две неотсъдени дузпи в края след нарушения срещу Сезгин Четин и Серафим Михайлов.

Случайно или не, това бе трети пореден мач на "баските" от Куклен с минимум 6 попадения. Твърде любопитната серия стартира в 4-ия кръг с Любимец - Атлетик 2:6. Последва Атлетик - Раковски 3:4, за да дойде сегашното 3:3 срещу Евроколеж.

Иначе головото шоу в Оризари започна от 18-ата минута. Първо гостите откриха резултата след разбъркване в наказателното поле на Апостол Стоянов, като Димитър Джонджоров промуши топката в долния ляв ъгъл - 0:1.

Колежани отвърнаха в следващата атака, когато Мирослав Караилиев беше изведен в наказателното поле срещу Емил Данчев. Той реши да центрира пред вратата, където Николай Николов с глава изравни.

В 24-ата минута защитникът Александър Иванов игра с ръка в наказателното поле и съдията Краевски отсъди дузпа. Бившият играч на Евроколеж Станимир Ковачев вкара под гредата за 1:2.

Десет минути след това отново Джонджоров с удар от наказателното поле даде комфортна преднина за баските от Куклен - 1:3.

В края на първата част Серафим Михайлов намали. Той беше изведен сам срещу Данчев и с хубав удар вкара за 2:3.

Колежани можеше да изравнят в последната минута преди почивката, но Сезгин Четин пропусна сам срещу Емил Данчев.

През втората част обаче головете секнаха и падна само едно единствено попадение. То бе в 83-ата минута, когато Четин нахлу от ляво в наказателното поле и намери Серафим Михайлов, който от два метра изравни резултата.

Малко след това Четин можеше да направи пълен обрат в срещата. Той изскочи сам срещу Данчев и вместо да даде топката на Мирослав Караилиев, който беше на празна врата, би силно и прати топката над напречната греда.

В даденото продължение Четин намери Караилиев в наказателното поле, защитник на Куклен го избута и топката попадна в Серафим Михайлов. Нападателят се опита да бие в празната врата, но беше съборен на земята от играч на гостите, но съдията не свири нарушение и така двата тима разделиха точките.

Така колежани останаха на 16-а позиция с три точки, колкото има и 17-ия Димитровград, а Куклен са осми с 8 точки. В следващият кръг Евроколеж гостува на Свиленград.

Евроколеж - Атлетик 3:3

Голмайстори: 0:1 Димитър Джонджоров (18), 1:1 Николай Николов (20), 1:2 Станимир Ковачев (25-дузпа), 1:3 Димитър Джонджоров (35), 3:3 Серафим Михайлов (43, 83)