Ботев записа важна победа срещу Дунав в Русе
Автор: Екип Plovdiv24.bg 16:46 / 18.11.2014Коментари (0)2179
©
Ботев записа важна победа с 2:0 при визитата си на Дунав (Русе) в мач от 18-ия кръг на Елитната юношеска група до 17 години. Двубоят се игра на изключително тежкия терен на градския стадион в придунавския град.

"Жълто-черните" демонстрираха по-добра игра от домакините и заслужено се поздравиха с 3-те точки. В герой за пловдивчани се превърна Иван Кирев, който реализира и двете попадения, съответно в 3-ата и 37-ата минути.

Иван Кирев бе близо до своя първи хеттрик с екипа на "канарите", но пропусна отлична ситуация в средата на втората част. Милко Георгиев също направи невероятен пропуск, след като от 1 метър пред вратата пропусна. В 10-ата минута на второто полувреме контузия получи Йосиф Табаков, който бе заменен принудително.

По този начин "канарчетата се завърнаха на победния път след двете загуби от Берое и ДИТ. В следващия кръг "жълто-черните" приемат Литекс, като двубоят е в събота (22.11) от 14:00ч. на естествен терен №1 на базата в "Коматево".

Съставът на Ботев срещу Дунав: Димитър Стамболийски, Здравко Дерменов (65' Александър Иванов), Атанас Ташолов, Димитър Минчев, Петър Тодоров, Петър Чалъков (к), Иван Михайлов, Исмет Рамадан, Милко Георгиев (70' Костадин Бекяров), Иван Кирев (60' Мартин Анастасов), Йосиф Табаков (50' Мартин Татаров)