Йосиф Табаков изригна с 4 гола при разгром на "канарчетата" над Чавдар
Автор: Екип Plovdiv24.bg 09:44 / 08.09.2014Коментари (0)2924
© botevplovdiv.bg
Ботев постигна първа победа като гост от началото на първенството в Елитната юношеска група до 17 години. В мач от 6-ия кръг "жълто-черните" разгромиха с 6:0 Чавдар (Етрополе), а в герой за "канарчетата" се превърна Йосиф Табаков, който реализира 4 от попаденията.

Срещата в Етрополе пропусна контузеният Здравко Дерменов. Десният бек на пловдивчани получи тежка контузия на мача с Лудогорец миналия кръг, спечелен от "жълто-черните" с 2:0. На стадиона в Етрополе момчетата на Иван Цветанов доминираха тотално и заслужено се поздравиха с убедителния успех.

В първите минути домакините отправиха два опасни удара, които бяха отразени от пазилия отлично Атанас Гичев. Това събуди "канарчетата" и до 20-ата минута пловдивчани вече имаха аванс от 3 гола. Начало на голеадата даде Йосиф Табаков, а след него се разписаха още Исмет Рамадан и Яшар Байрам. До края на първата част още едно попадение добави Йосиф Табаков.

След почивката головото шоу на Табаков продължи и нападателят вкара още два гола, с което прекърши всякакви опити на домакините да се върнат в мача. Освен реализираните голове, "жълто-черните" изтърваха и няколко добри положения, включително и греда на Милко Георгиев.

С успеха си днес "жълто-черните" се изкачиха до 3-ото място във временното класиране с актив от 13 точки. Лидер продължава да е новакът ДИТ, като софиянци имат пълен актив - 6 победи от 6 мача. В следващия кръг Ботев приема Локо София.

Съставът на Ботев: Атанас Гичев, Александър Иванов, Атанас Ташолов, Петър Тодоров (50` Димитър Минчев), Атанас Пашалиев (70` Георги Натанаилов), Мартин Анастасов (55` Иван Михайлов), Петър Чалъков, Милко Георгиев (65` Костадин Бекяров), Яшар Байрам, Исмет Рамадан, Йосиф Табаков