"Канарчетата" победиха с 1:0 Берое в контролна среща при U21
Автор: Екип Plovdiv24.bg 15:36 / 25.06.2014Коментари (0)2340
© botevplovdiv.bg
Ботев победи с 1:0 Берое в контролна среща при U21. Двубоят, който се игра на изкуствения терен на базата в "Коматево", бе изпъстрен с множество голови положения, като по-голямата част от тях се получиха след почивката.

Първата част бе равностойна, като "жълто-черните" владееха топката в по-дълги периоди от игровото време. Резултатът бе открит от Гери Димитров в 21-ата минута, след добра многоходова атака. "Канарчетата" пробваха на няколко пъти атаки по крилата, но "зелената" отбрана се справи отлично със ситуациите.

След почивката головите положения летяха едно след друго и към двете врати. В 52-ата минута Виктор Пенчев се откъсна от защитата на "заралии" и остана очи в очи с вратаря, но стреля в него. 3 минути по-късно "зелените" стигнаха до идентично положение пред вратата на пловдивчани, но ударът на нападател на Берое бе отразен от Стамен Бояджиев. В 60-ата минута играч на старозагорци напредна, излъга защитата на пловдивчани и шутира, но Стамен Бояджиев отново се намеси блестящо и спаси.

В 70-ата минута беройци изпълниха ъглов удар, след който отправиха удар към вратата на Ботев, но топката мина над вратата. 2 минути по-късно гостите отново бяха близо до изравнителния гол, но Стамен Бояджиев за пореден път спаси, след като отрази удар от близка дистанция. В 76-ата минута ботевистите изпълниха свободен удар отдясно, след който Борис Тютюков засече топката от воле, но тя излезе в аут.

В 85-ата минута "заралии" организираха красива атака и след двойно подаване футболист в "зелено" се озова на добра стрелкова позиция, но ударът му бе блокиран от Атанас Куманов. Минута по-късно пловдивчани изпълниха ъглов удар и последва удар с глава, но вратарят на беройци изби влизащата под гредата топка.

Ботев - първо полувреме: Мартин Димитров, Венцислав Гюзелев, Георги Купенов, Атанас Куманов, Никола Марин, Валентин Томов, Християн Казаков, Гери Димитров, Емил Камберов, Боримир Карамфилов, Лъчезар Ангелов

Ботев - второ полувреме: Стамен Бояджиев, Михаил Митев, Атанас Куманов (88' Боримир Карамфилов), Александър Грънчарски, Никола Марин (66' Радослав Апостолов), Антонио Георгиев, Валентин Томов (66' Йордан Атанасов), Борис Тютюков, Християн Казаков (66' Кристиан Димитров), Йоан Пеев, Виктор Пенчев