В тридневна почивка бяха разпуснати играчите на Локомотив след победата над Лудогорец за Купата на България. 
Вчера "смърфовете" се събраха на възстановителна тренировка на "Лаута" след боя над шампиона, а след това бяха разпуснати в почивка до понеделник. 
Причина за неочаквано дългата пауза е и факта, че през уикенда "черно-белите" почиват и нямат шампионатна среща.

В следващия кръг Локо гостува на Левски. Мачът е на 1 май, четвъртък, от 18:00 часа.