Ботев ще бъде без двама от основите си играчи за гостуването на Славия в предстоящия мач от 19-ия кръг на "А" група, разбра Plovdiv24.bg. Става въпрос за халфа Томаш Иршак и защитника Сивард Спрокел
Двамата получиха своите 5-и жълти картони в последния мач срещу Черноморец Бургас (6:1), а това автоматично ги вади за сблъсъка на "Овча Купел".
Двубоят в столицата е на 1 декември (неделя) от 14,00 часа.