Ръководството на Локомотив (Пд) ще награди атлетите Тезджан Наимова и Златозар Атанасов на полувремето на утрешния мач срещу ЦСКА. Двамата тръгнаха в големия спорт от лекоатлетически клуб Локомотив (Пд), а жестът на черно-белите е заради заслугите им при утвърждаването на България като лекоатлетическа сила.
На завършилото наскоро в Гьотеборг Европейско първенство в зала Тезджан стана шампионка на 60 метра, а Златозар зае 7-о място във финала на троен скок.
От името на ПФК Локомотив 1926 Пловдив спортистите ще бъдат наградени от административния директор Атанас Узунов. Наимова и Атанасов, както и техните треньори Стойко Цонов и Атанас Запрянов, ще получат награди и от Община Пловдив. Те ще им бъдат връчени от зам.-кмета на града Георги Титюков.
В същото време утре на всички входове на стадиона за мача с ЦСКА ще бъдат поставени специални кутии за парични дарения. Инициативата е на феновете на Локомотив (Пд), които искат да помогнат за лечението на своя колега Васил Бамбурски.
Момчето страда от остра форма на левкемия и се нуждае от костна трансплантация, за която са необходими около 150 000 евро.
Източник: lokomotivpd.com












motorbreath
на 16.03.2013 г.
То оставаше някой, с името "Тезджан" да не е от Локуту... Тогава вече щеше да е изненада.
Jako
на 15.03.2013 г.
Абе как всички успешни пловдивски спортисти, включвам тук и Цеци Пиронкова, все са от клуб "Локомотив"-Пловдив - представят България на най-високо ниво!!! Как един-единствен няма от сдружението АФД"Тракия"-Сопот-Ботевъ-Коматево???
FORZA LOKO
на 15.03.2013 г.
Тая може да е туркиня ама е много яка в тялото майна...:Д
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!