Дублиращият отбор на Локомотив (Пловдив) победи Родопа (Смолян) с 2:0 във втората си контролна среща от лятната подготовка. Мачът се игра на помощния терен на "Лаута".
Головете за "черно-белите“ паднаха в 30-ата и 63-ата минута. Първо се разписа Иван Узунов, а след това Низар Алруб удвои.
Треньорът на гостите Теодор Стефанов използва възможността да изпробва двама нови вратари. Мача започна Кристиян Костадинов, който идва от "Хасково“, а минути получи и младият страж от клубната школа Николай Делигегов, който направи дебют за представителния тим.
Локомотивци, които бяха водени от Димитър Дерменджиев, можеха да спечелят и с по-изразителна победа, но направиха доста пропуски.
На 19 юли черно-белите играят с Марица (Милево), а на 26.07 е контролата със Спартак (Пловдив).