Нервен мач, в който бяха показани четири червени картона, изиграха вторият отбор на Локомотив (Пловдив) и Спартак (Пловдив). Градското дерби от Трета лига - Югоизточна група се проведе на помощния терен на "Лаута" и завърши 2:1 за “гладиаторите".
Гостите откриха резултата в 28-ата минута, когато точен бе Тодор Тодоров. Последваха изстрели към вратата на Спартак чрез Кръстьо Банев и Тони Лесов. В последната минута на първата част синьо-белите стигнаха до второ попадение – Александър Димов вкара за 0:2.
В 75-ата минута Мерт Салим намали за 1:2. В 84-ата минута Иван Узунов от Локомотив и Васил Василев от Спартак бяха изгонени от главния съдия Апостол Иванов. Спартак завърши срещата с 9 души – Александър Димов получи червен картон, а след края на мача още един играч от гостите бе декориран в червено.
В следващата си среща Локомотив II гостува на Ямбол. Мачът е в събота (24.05) от 18:00 часа.