Третият отбор на Ботев (Пловдив) се засили със страшна сила към изпадане от Югоизточната трета лига.

В среща от 31-ия кръг "канарчетата" допуснаха домакинско поражение с 0:1 от Гигант (Съединение).

Единственото попадение на базата в "Коматево" падна през първата част и бе дело на Георги Георгиев.

В същото време отборът на Асеновец, който е точно над зоната на изпадащите, постигна домакински успех с 3:1 над Саяна и увеличи преднината пред "канарчетата".

По този начин "жълто-черните" са на път да постигнат немислимото и да загубят мястото си в третото ниво на родния футбол, което ще е абсолютен прецедент в историята на "канарчетата".

Припомняме, че дублиращият тим на Ботев също е в изключително тежка ситуация и има много малки шансове да не изпадне от Втора лига.