Plovdiv24.bg продължава да следи наболялата тема за стадион "Пловдив". Репортерът на сайта отново се свърза с адвоката на едноименния консорциум "Пловдив" Георги Колев, за да провери до какъв етап е стигнала работата на консорциум "Пловдив" по проекта за стадиона.
Казахте още, че на 04.03.2011г. в Европейската банка за възстановяване и развитие ще бъде внесено копие от проекта за редуциране на стадион "Пловдив" и от 20.03 до края на месеца вие предвиждахте да запознаете пловдивската общественост с вида на проекта, с направените разчети за възстановяването на стадиона и с архитектурните планове. Какво стана и защо до сега няма развитие по случая?
Това, което ни забави е преобразуване на дружеството, от Консорциум, в АД. Това е изискване, поставено от община Пловдив, което сме длъжни да спазим.
Кога ще стане това?
На 21.06.2011г. е общото събрание на Консорциум "Пловдив". На него, дружеството ще бъде преобразувано в АД и документът ще бъде подаден в търговския регистър.
Г-н Колев, защо това става толкова късно, не знаехте ли за тази дата още преди време?
Не сме предполагали, че датата ще бъде толкова далечна. Нека уточня, тя ни беше определена чрез покана от Държавен вестник.
Кога ще можете да подпишете договора за концесия?
Веднага, щом като преобразуването стане факт. Финансирането е предмет на работа, която тече в момента. Обещавам, че ще ви държа в течение, защото пак казвам, вие сте единствената медия в Пловдив, която толкова активно и безпристрастно се интересува и отразява концесията на стадион "Пловдив".

14:20 / 08.05.2011
13394











Сицилия
на 20.05.2011 г.
Ама сте злобари - еша ви го няма! Ами вместо да философствате намерете пари и го направете вие. То е много лесно да се плюе, ами дайте предложение как да стане. Само да ви кажа това с държавната помощ няма да стане - кой ще сложи Пловдив пред София.
fisher
на 08.05.2011 г.
Пари за този стадион няма, но и няма да има. Според мен само държавата може да направи нещо, както уж ще направи със залата на колодрума, но ако направи нещо държавата то първо ще е в София и след това в Пловдив или някъде другаде.
Rooster1912
на 08.05.2011 г.
Ще стане,когато цъфнат налъмите! Нещастни далавераджии!
Иван Драганов Стоянов
на 08.05.2011 г.
Помощния терен до стадиона го косяха вчера. Явно се готви ремонта и на големия тайно :) В близките няколко десетки години вярвам, че ще стане факт реконструкцията му :P
factotum1967
на 08.05.2011 г.
Глупости на търкалета.
pdpd
на 08.05.2011 г.
и кой въобще им вярва на тези хора?
Хоумър
на 08.05.2011 г.
и накрая нищо няма да стане :( :( :(
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!