Димитър Кузманов - Мико се класира за втория кръг на сингъл на турнира на клей от сериите "Чалънджър" в хърватския град Задар с награден фонд от 91 250 евро.
Пловдивчанинът победи със 7:6(7), 6:3 №8 в основната схема Хенри Скуайър (Германия).
Двубоят започна вчера, но беше прекъснат след края на първия сет. Днес Мико поведе с 5:1 във втория сет и го спечели с 6:3.
Във втория кръг рекордьорът на България по победи за Купа "Дейвис" ще играе срещу участващия с "уайлд кард" представител на домакините Мили Поличак, който е №295 в световната ранглиста.
Това е шеста поредна победа за Димитър Кузманов на турнири от сериите "Чалънджър". Пловдивчанинът триумфира предната седмица с титлата на сингъл на турнира на твърда настилка в Херсонисос (Гърция) с награден фонд 54 хиляди евро.

ЗАРЕЖДАНЕ...
Зареждане ...

15:45 / 19.03.2025
1678











Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.