Струмска слава (Радомир) изигра общо 7 контроли по време на зимната подготовка преди рестарта на шампионата във Втора лига.

В проверките воденият от треньора Стефан Гошев отбор постигна 2 победи, 2 равенства и инкасира 3 загуби, съобщават от радомирския клуб.

Славата спечели последния си контролен мач – срещу лидера във Втора лига Пирин (Благоевград) с 2:1 след голове на Антонио Ласков и Валентин Доцев. Другият успех бе постигнат над Беласица (Струмица) с минималното 1:0 след попадение на Цветомир Вачев.

Равенствата бяха срещу Вихрен (Сандански) – 1:1 (попадение на Цветомир Вачев) и 0:0 срещу Септември (Симитли).

Загубите бяха с 1:2 от Септември (София) (гол на Георги Божилов), 2:3 от дублиращия тим на Септември (София) (два гола на Борислав Николов) и 0:7 от ЦСКА 1948.

Така с по 2 гола в контролите се отчетоха Борислав Николов и Цветомир Вачев, а по 1 отбелязаха Антонио Ласков, Валентин Доцев и Георги Божилов.

Първият мач на Струмска слава от Втора лига е на 16 февруари (неделя) от 14:00 часа – гостуване на Ботев 2 Пловдив.

Резултати в контролите от зимната подготовка:

17 януари, 11:30 часа, Струмска слава – Септември (София) (57-о Училище) 1:2

22 януари, Струмска слава – Септември 2 (София) 2:3

23 януари, Лагер в Коларово

25 януари, Струмска слава – Вихрен (Сандански) 1:1

28 януари, Струмска слава – Беласица (Струмица) 1:0

31 януари, Струмска слава – Септември (Симитли) 0:0

1 февруари, Струмска слава – ЦСКА 1948 (в Бистрица) 0:7

8 февруари, Струмска слава – Пирин (Благоевград) 2:1