Пловдивчанинът Димитър Кузманов - Мико се класира за втория кръг на тенис турнира на червени кортове в Санта Маргерита ди Пула (Италия) с награден фонд 25 хиляди долара. 

Мико е поставен под номер 8 в основната схема и се наложи над 35-годишния ветеран Андрей Мартин (Словакия) с 6:2, 6:1 за 94 минути.

Рекордьорът на България по победи за Купа "Дейвис" допусна пробив в началото на мача, но след това доминираше срещу бившия номер 93 в световната ранглиста. Той затвори първия сет със серия от четири поредни гейма, а във втората част направи нова поредица от пет гейма, за да триумфира.

В същото време другият пловдивчанин в турнира - Янаки Милев, отпадна след поражение от представителя на домакините Александър Вайс с 5:7, 4:6. Двубоят се игра два дни, след като беше прекратен заради дъжд при 4:2 гейма за Вайс във втория сет.