Спортните новини: Днес (12) | Вчера (14)
Янаки Милев сервираше за мача, но допусна обрат в Италия
Автор: Екип Plovdiv24.bg 09:00 / 21.06.2024Коментари (0)1737
© Instagram
Пловдивчанинът Янаки Милев отпадна на четвъртфиналите на сингъл и на полуфиналите на двойки на тенис турнира в Католика (Италия). Надпреварата на червени кортове бе с награден фонд от 25 хиляди долара.

Тенисистът на Локо-98 (Пловдив) бе поставен под номер 8 в основната схема. Той загуби от Карлос Монтауг (Испания) с 1:6, 7:6(2), 6:7(4) за 3:14 часа.

В първия сет Милев взе само един гейм, но във втората част игра равностойно и след 7:2 в тайбрека изравни резултата.

В решителната трета част пловдивчанинът взе подаването на съперника си и сервираше за мача, но не успя да удържи подаването си, а след това отстъпи и в тайбрека с 4:7.

В надпреварата при двойките Милев и Марко Топо (Германия) загубиха на полуфиналите от Пиетро Пампанин (Италия) и Жоао Едуардо Скиесл (Бразилия) с 1:6, 7:5, 6:10 за 83 минути.