Спортните новини: Днес (28) | Вчера (9)
Уникален успех! Пловдивчанка ще играе за титлата от силен турнир в родния си град
Автор: Екип Plovdiv24.bg 12:37 / 12.04.2024Коментари (0)1656
©
Пловдивчанката Елизара Янева и Росица Денчева се класираха за финала на сингъл при девойките на изключително силния международен тенис турнир от категория J300 на ITF в Пловдив. Надпреварата се провежда при великолепни условия на кортовете на ТК "Локомотив" край градския стадион "Пловдив".

Поставената под №2 при девойките Елизара Янева спечели убедително на полуфиналите с 6:1, 6:4 срещу №8 в схемата Елена Бертя (Румъния). Това е четвърта поредна победа за Янева на турнира без да загуби сет. В първите си четири мача Елизара загуби само 18 гейма!

Поставената под №3 Росица Денчева детронира шампионката от миналата година Теодора Костович от Сърбия. В повторение на финала от преди година Денчева победи с 6:3, 7:6(2) поставената под №1 в схемата Костович. Росица показа страхотен характер и успя да обърне втория сет от 2:5. Така Денчева се класира за финала с четири победи и нито един загубен сет.

Припомняме, че европейските шампионки на двойки до 16 години Янева и Денчева ще играят на полуфинал и в турнира на двойки. Първите поставени българки ще играят срещу Ева Йонеску от Румъния и Неус Торнер Сенсано от Испания.

Изключително достойно представяне направи и Анас Маздрашки при юношите. Българинът взе сет на №1 в схемата и №10 в световната ранглиста за юноши Ян Кумстат от Чехия. Маздрашки отстъпи на полуфиналите с 6:2, 0:6, 3:6. Преди този мач Анас записа три поредни победи без да загуби сет.

Александър Василев пък ще играе във финала на двойки при юношите. Василев и Тео Папамаламис от Франция, поставени под №4, ще играят срещу вторите в схемата чехи Ян Кумстат и Ян Климас.