Спортните новини: Днес (28) | Вчера (9)
Елизара Янева ще играе два полуфинала в родния Пловдив
Автор: Екип Plovdiv24.bg 17:30 / 11.04.2024Коментари (0)1072
©
Александър Василев се класира за финала на двойки на силния международен турнир по тенис от категория J300 на ITF в Пловдив. Надпреварата се провежда при отлични условия на кортовете на ТК "Локомотив".

На полуфиналите Александър Василев и Тео Папамаламис от Франция, поставени под №4, победиха с 6:4, 2:6, 10-8 Ноа Джонстън от САЩ и Натан Трув от Франция. В спор за титлата утре Василев и Папамаламис ще играят срещу вторите поставени чехи Ян Кумстат и Ян Климас.

Първите поставени на двойки при девойките Елизара Янева и Росица Денчева ще играят утре на полуфинал срещу Ева Йонеску от Румъния и Неус Торнер Сенсано от Испания.

По-рано днес Анас Маздрашки, Елизара Янева и Росица Денчева се класираха за полуфиналите на сингъл.

При юношите Анас Маздрашки победи на четвъртфиналите със 7:6(4), 6:4 №6 в схемата Андреас Тимини от Кипър. Това е трета поредна победа за Маздрашки на турнира без да загуби сет. За място на финала Анас ще играе срещу №1 в схемата и №8 в световната ранглиста за юноши Ян Кумстат от Чехия.

Поставената под №2 при девойките Елизара Янева разгроми на четвъртфиналите с 6:2, 6:0 Неус Торнер Сенсано от Испания. Това е трета поредна победа за Янева без да загуби сет. В първите си три мача Елизара загуби само 13 гейма. На полуфиналите Янева ще играе срещу №8 в схемата Елена Бертя (Румъния).

Поставената под №3 Росица Денчева победи с 6:4, 7:5 Джулия Попа от Румъния. Българката изоставаше с 4:5 във втория сет, но спечели три поредни

гейма, а с това и мача. Това е трета поредна победа за Роси на турнира без загубен сет. На полуфиналите Денчева ще играе срещу първата поставена и Теодора Костович от Сърбия. Това ще бъде и повторение на финала от турнира през миналата година в Пловдив. Тогава Костович спечели с 6:4, 6:1, а след това българката се раваншира и разгроми Костович на "Уимбълдън" с 6:0, 6:1.