Спортните новини: Днес (21) | Вчера (28)
15-годишният Виктор Николов с победа на писта "Лаута"
Автор: Екип Plovdiv24.bg 14:29 / 09.04.2024Коментари (0)1532
Пловдивчанинът Виктор Николов направи ново силно състезание за SWS купата на България по картинг. Той спечели и двата манша в старта, който се проведе на писта “Лаута" в Пловдив.

15-годишният Николов даде трето време в квалификацията, в която се включиха 21 пилоти. За нея той изтегли бавен карт, което му попречи да даде и по-силен резултат. Въпреки проблемите с машината при битката за подреждането на стартовата решетка, Николов нямаше проблеми да спечели в първия манш, като пресече първи финалната линия с аванс от 4 секунди пред конкурентите си.

Вторият манш на писта “Лаута" беше много по-оспорван. Младият пловдивски талант беше изпреварен на старта, но перфектната работа в бокса му позволи да вземе ценен аванс. Николов пое лидерството и до финала нямаше затруднения, като видя карирания флаг 5 секунди преди преследвачите си.

По този начин Виктор Николов продължава отличната си серия в SWS шампионата на България. Той има победи във всеки един от четирите манша до момента и окупира лидерската позиция в генералното класиране за лятната купа при мъжете.

Тази седмица Николов ще застане на старт в Хасково, където ще се проведе първият кръг от европейския шампионат по Endurance. Пловдивчанинът ще кара за отбора на “Eventa". В събота (13 април) надпреварата е с продължителност 12 часа, а ден по-късно е и 4-часовото състезание. Заедно с Виктор Николов в един отбор са пилотите Диян Костадинов и Николай Атанасов. Тримата са сред основните фаворити за краен успех в надпреварата.

Съботното състезание ще бъде излъчено с преки предавания по БНТ 3 в 10.30, 14.00, 16.15 и 22.30 часа.