Пловдивчанинът Янаки Милев отстъпи във финала на сингъл на тенис турнира на червена настилка в Анталия (Турция), който е с награден фонд 15 хиляди долара. 

Националът за Купа "Дейвис", който спечели титлата на друг турнир в Анталия през миналата седмица, загуби с 4:6, 6:3, 4:6 от Стийн Слумп (Нидерландия). Срещата продължи 2часа и 23 минути. В решителния трети сет нидерландецът направи пробив в последния десети гейм.

Преди този мач Янаки Милев записа девет поредни победи. До момента тенисистът на Локо-98 (Пловдив) има три спечелени титли на сингъл от турнирите на ITF за мъже.