Спортните новини: Днес (5) | Вчера (26)
Димитър Кузманов започна с победа участието си в Австрия
Автор: Екип Plovdiv24.bg 17:15 / 05.09.2023Коментари (0)808
©
Димитър Кузманов се класира за втория кръг на тенис турнира на червени кортове от сериите "Чалънджър" в Тулн (Австрия), който е с награден фонд 118 000 евро.

Рекордьорът на България по победи за Купа "Дейвис" победи с 6:7(3), 6:2, 7:5 представителя на домакините Денис Новак. Срещата продължи 2 часа и 36 минути.

Пловдивчанинът допусна пробив за 1:2 в първия сет, но успя да изравни при 4:4. До края на сета нямаше нови пробиви и се стигна до тайбрек. В него Димитър Кузманов отстъпи с 3:7 точки. Във втората част той проби още в първия гейм, а след още един пробив спечели с 6:2.

В решителния трети сет Мико поведе с 4:2 и имаше мачбол на свой сервис при 5:4, но позволи на Новак да пробие за 5:5. Веднага след това пловдивчанинът стигна до четири шанса отново да поведе с брейк и при четвъртата възможност го реализира. След това Кузманов затвори мача на собствен сервис.

В следващия кръг той ще играе срещу №7 в основната схема Далибор Свърчина от Чехия. През май тази година двамата играха на турнира във Франкавила и Кузманов спечели в два сета.

За класирането си за втория кръг Кузманов заработи 9 точки за световната ранглиста.