Спортните новини: Днес (24) | Вчера (28)
Футболистите на Ботев с най-малко атаки от всички отбори в изминалия 30-и кръг
Автор: Екип Plovdiv24.bg 16:23 / 10.05.2023Коментари (0)1499
Последният редовен кръг на efbet Лига донесе по-малко голове от миналия – само 20 гола паднаха в изиграните 8 мача, като най-резултатен бе двубоя ЦСКА София – Ботев Враца с 6 попадения, а във варненското дерби Черно море – Спартак паднаха 5 гола.

Българската професионална футболна лига продължава традицията да ви показва интересни статистически данни след кръга.

ЧИСТОТО ИГРОВО ВРЕМЕ

Мачът на ЦСКА срещу Ботев Враца ни предложи най-много чисто игрово време – 53:52 минути, като единствено двубоя Берое – Хебър успя да мине квотата от 50 минути и двата отбора играха 59:58 минути.

Най-малко се игра на дербито във Варна – едва 40:07 минути.

Отборът, който владя най-дълго топката бе ЦСКА София – 33:15 минути, а най-малко с топката играха футболистите на Спартак Варна – 15:44 минути.

Любопитна е статистиката от мача ЦСКА 1948 срещу Славия. Там домакините владяха топката общо 29:40 минути, докато гостите само 17:29 минути, но в крайна сметка взеха победата.

УДАРИТЕ

Футболистите на Черно море отправиха цели 18 удара по посока вратата на Спартак Варна, а ЦСКА 17. "Червените“ обаче могат да се похвалят с цели 9 точни удара срещу 5 на Черно море.

Най-малко шутираха играчите на Берое – само 5 удара по посока и 3 в очертанията на вратата на Хебър.

Дюкенс Назон стреля най-много – 6 удара, от които 4 в очертанията и 3 гола.

ЪГЛОВИ УДАРИ

Черно море изпълни цели 11 ъглови удари срещу Спартак Варна, като сравнение средно варненци имат по 5 корнера на мач. Левски имаше 10 ъглови удара срещу Локомотив Пловдив при следно 7 през сезона.

НАРУШЕНИЯТА

Футболистите на Черно море извършиха 18 нарушения, а тези на Спартак Варна 17, като на дербито на "Тича“ имаше общо най-много фалове от всички мачове. Пирин също извърши 17 нарушения в мача срещу Септември.

Най-чисто играха Хебър и Лудогорец, които извършиха само по 8 фала.

Най-много нарушения извършиха Евандро от Спартак Варна и Симеон Александров от Септември по 5. Най-фаулираният играч бе Жереми Петрис от Левски, като срещу него бяха направени 5 нарушения.

АТАКИТЕ

ЦСКА 1948 проведе общо 106 атаки в мача срещу Славия. "Белите“ останаха със 75 атаки. Черно море и Берое са втори по този показател – по 99 атаки.

Любопитно е да се отбележи, че най-малко атаки направиха Ботев Пловдив и Лудогорец, които играха един срещу друг. Шампионите проведоха 67 атаки, а Ботев 66.

ПАСОВЕТЕ

Футболистите на ЦСКА София си дадоха най-много пасове през уикенда – 639 при 89% точни. Същият процент точни пасове постигна и Лудогорец от общо 497.

Най-неточни бяха подаванията на Славия – 71% от общо едва 284 паса.

ЕДИНОБОРСТВАТА

Футболистите на ЦСКА 1948 спечелиха най-много единоборства – 57%. Тези на Черно море могат да се похвалят с 56% спечелени единоборства.

В защита най-добри бяха играчите на Хебър – 63% спечелени единоборства. Във въздуха пък чудесно се справиха играчите на ЦСКА София с 68% спечелени единоборства в мача срещу Ботев Враца.

Даниел Димов от Черно море спечели 80% от единоборствата, в които влезе.