Спортните новини: Днес (31) | Вчера (20)
Марица остана със сребърните медали, измъчи до край ЦСКА
Автор: Екип Plovdiv24.bg 20:07 / 16.03.2010Коментари (10)3257
Женският волейболен тим на Марица Пловдив спечели сребърните медали в националното първенство. Маричанки загубиха с 0:3 финалната серия с ЦСКА, като измъчиха докрай съперничките си в последния мач, загубен с 2:3 и изключително драматичен тай-брек.

Срещата започна с изненадващо лесно спечелен гейм от ЦСКА. "Армейките" спечелиха с 17:25. След това обаче Марица започна да играе. В следващите два гейма препълнената зала "Локомотив" се наслади на страхотни изпълнения и много самоотвержена игра на Марица, които разбиха съперничките си на два пъти с 25:18. Четвъртият гейм започна с доста голямо предимство на ЦСКА, като в средата старши-треньора Иван Петков сякаш отписа гейма и запази основните си волейболистки за тай-брека. Дебют за Марица направи разпределителката Кристина Гунчева.

В драматичния тай-брек двата тима вървяха точка за точка, но с малко повече опит "армейките" успяха да измъкнат победа с 15:13 и с това да станат шампиони на България. Така след двете загуби в София с по 0:3, Марица загуби и серията с 0:3, като остана на второ място в България.

Така Марица отсрами пловдивския спорт, като това е първи медал в пловдивския отборен спорт от дълги години. Въпреки, че спечелиха сребърните медали, момичетата бяха разочаровани, че изтърваха ЦСКА и не успяха да нанесат първа загуба на столичния тим. "Армейките" станаха абсолютни шампионки, като през целия сезон и в плейофите не допуснаха нито една загуба и загубиха само 4 гейма - и четирите от Марица. От своя страна Марица спечели всичките си срещи, с изключение на тези с ЦСКА.

На края на мача старши-треньора Иван Петков заяви, че в този мач се е видяло, че разликата в класите не е чак толкова голяма. Той изрази съжалението си, че тимът не е успял да нанесе първата загуба на ЦСКА в шампионата.