ФК Марица: Всяка спорна ситуация се свиреше срещу нас, реферът даде и пресилена дузпа
Автор: Екип Plovdiv24.bg 10:59 / 07.08.2022Коментари (0)3814
© ФК Марица
Марица загуби гостуването си на Етър с 3:1 в мач от 4-ия кръг във Втора лига, който се игра на стадион "Ивайло“ във Велико Търново. Гостуването бе трето за пловдивчани от 4 двубоя до този момент. "Жълто-сините“ имаха своите шансове в мача и спокойно можеха да си тръгнат поне с точка, но допуснаха два гола в края на мача, като вторият бе от дузпа.

Съдията Шефкет рано-рано раздаде 3 жълти картони при първите нарушения на футболисти на Марица, като всяка спорна ситуация бе отсъждана в полза на домакините, написаха от пловдивския клуб в официалната си страница.

Най-чистото положение през първите 45 минути за гостите се откри пред Петър Атанасов. При атака от ляво Илиян Йоданов и Станислав Маламов взаимодействаха добре, извадиха топката към Домовчийски около дузпата. Той подаде на втора греда на останалия сам Петър Атанасов, но излезлия напред вратар го затвори и ударът се спря в тялото му.

Домакините на два пъти удариха гредите на вратата на Илия Николов, стигнаха и до няколко разбърквания в наказателното поле.

В 67-ата минута Николай Янков откри резултата за Етър. Той се измъкна от засадата и се озова сам срещу Илия Николов, излъга го и на празната врата отбеляза.

Марица бързо успя да изравни в 74-ата минута. Димитър Аврамов намери с дълъг пас Милен Танчев, който центрира остро по земя на втора греда, където Симеон Вешев засече за 1:1.

Малко след това Петър Атанасов излезе абсолютно сам срещу вратаря на Етър, пое топката и стреля, но ударът му бе избит.

При ответната атака на "болярите" се стигна до остро центриране на първа греда, където Живко Петков изпревари защитник и засече с глава за 2:1. Резервният вратар Петър Начев получи червен картон от резервната скамейка, след като премахна бутика вода от терена, навлизайки в него.

В 86-ата минута реферът Шефкет отсъди много спорна дузпа. Веселин Марчев и Крум Стоянов имаха единоборство рамо в рамо по между си в наказателното поле, като топката вече напускаше в аут и не беше владения в никой от двамата. След сблъсъка рамо в рамо, Марчев беше взел по-добра позиция и пребори противника, а съдията изглежда реши да убие интригата като отсъди дузпа. Тя бе реализирана от Даниел Младенов за 3:1.

За Марица предстои домакинство на Созопол в събота (13 август) от 18 часа на стадион "Марица“ в Пловдив.

МАРИЦА: Илия Николов, Георги Иванов, Йордан Пейчинов, Димитър Аврамов, Илиян Йорданов, Радослав Апостолов, Симеон Вешев (Айкут Янъков), Станислав Маламов (Веселин Марчев), Христиан Димитров (Милен Танчев), Валери Домовчийски (Дъглас Иваноф), Петър Атанасов (Мартин Газиев).