Спортните новини: Днес (0) | Вчера (26)
Няма кой да спре Мъри Стоилов, Левски измести Ботев от Топ 3
Автор: Цвети Христова 19:31 / 06.05.2022Коментари (2)4026
Левски победи Черно море с 1:0 на стадион “Тича" във Варна. Двубоят от 29-ия кръг на Първа лига изстреля "сините" на третото място в класирането, след като Ботев (Пд) отстъпи с 1:2 от Лудогорец. Хората на Илиан Илиев и Станимир Стоилов премериха пред 7000 зрители, а около 2000 от тях подкрепяха столичани.

"Моряците" имаха малък превес в играта, а гостите разчитаха на контраатаки. В 23-ата минута Кордоба изби с глава в ъглов удар хубаво центриране на Курьор, а пет минути след това от отлична позиция Мазир Сула стреля над гредата от фал.

При следващата атака Илиян Стефанов отправи неточен удар с глава. Две минути по-късно Дюлгеров спаси домакините, след като отрази удар на Каап от 18 метра. Гарсия също пробва удар отдалеч, но не затрудни Николай Михайлов. Секунди преди края на полувремето Георги Миланов пропусна да даде аванс на гостите.

През втората част голмайсторът на варненци направи голям пропуск.

В 51-ата минута Сердюк открадна топката от "сините", преодоля двама бранители, но загуби битката с Николай Михайлов, който блокира неговия удар.

Левскарите се опинаха да отговорят, но Илиян Стефанов прати топката в ръцете на Дюлгеров. В 86-ата минута обаче столичани стигнаха до гол. Филип Кръстев центрира от корнер, а Цунами с глава прати топката в мрежата. Малко след това левскарите иха възможност да отбележат и второ попадение, но Билал Бари не успя да преодолее вратаря на домакините, след като остана сам срещу него.

Първият мач на “Тича" завърши с успех за “моряците" - 1:0, но последната среща на “Герена" преди месец, бе спечелена с 2:0 от “сините" и това дава предимство в преките двубои на столичани. В заключителните минути на срещата Николай Михайлов се намеси невероятно и опази мрежата си суха.

Стартови състави:

Черно море: Иван Дюлгеров, Виктор Попов, Даниел Димов, Живко Атанасов, Цветомир Панов, Стефан Велев, Пабло Гарсия, Велислав Василев, Матиас Курьор, Мазир Сула, Евгений Сердюк

Левски: Николай Михайлов, Килиан ван дер Каап, Сонко Сундберг, Хосе Кордоба, Драган Михайлович, Филип Кръстев, Андриан Краев, Георги Миланов, Цунами, Илиян Стефанов, Билал Бари