Фактите са категорични: Без Стойчо Младенов отборът му няма победа като гост
Автор: Екип Plovdiv24.bg 12:28 / 08.04.2022Коментари (0)1788
ЦСКА-София ще трябва да се оправя без своя треньор Стойчо Младенов днес на "Лаута". В миналия кръг Екзекутора изпусна нервите си и стовари своя гняв върху рефера Ивайло Стоянов, заради което БФС му наложи наказание от 3 мача.

Статистиката обаче показва, че до момента без Младенов "армейците" нямат победа като гост.

В 28-ия кръг на сезон 2011/12, той бе наказан за изказванията си след загубата с 0:2 от Миньор в Перник. Изтърпя наказание от една среща, в която отборът му леко се справи с Литекс на "Армията" - 4:1. Върна се за последния кръг, в който ЦСКА излезе в битка за титлата в Разград и я загуби с 0:1. Още преди почивката по сигнал на четвъртия съдия Георги Йорданов - главният Георги Кабаков изпъди Младенов за реплики. Без своя предводител в първия кръг на следващия сезон ЦСКА падна в Ловеч от Литекс на Христо Стоичков с 0:1.

През ноември 2013 година "червените" отстъпиха на "Тича" от Черно море с 1:2, като Младенов имаше претенции към отсъждания на Станислав Тодоров и той го изгони в края на срещата. Беше санкциониран за два мача, в които отборът му не вкара гол. Най-напред загуби от Лудогорец за първенство 0:2 на "Армията", показва справка на "Мач телеграф". След което направи 0:0 с Левски в първи осминафинал за Купата.

Във втория кръг на сезон 2014/15 ЦСКА би "сините" с 2:0. След почивката реферът Георги Йорданов изгони за втори жълт картон Маркиньос от "червените", което вбеси Младенов, а съдията изпъди и него от скамейката. В следващия кръг без Стойчо, ЦСКА направи 2:2 на "Овча Купел" срещу Славия, а във втория мач от наложеното му наказание се справи лесно с Хасково у дома 4:0.