Българската група футболисти в Ботев подновиха тренировки и излезнаха днес от 10:30 на стадиона на редовното занимание на тима, предаде репортер на Plovdiv24.bg
Българите в Ботев и двамата останали чужденци Мапока и Кабу, обявиха стачка и заявиха, че прекратяват тренировки, докато не бъде финализирана сделката за продажбата на тима между Христолов и новите италиански инвеститори. 
Днес обаче след разговор с тарторите на агитката те решиха да прекратят протеста. 
Все пак в групата за мача в Мездра с местния Локомотив ще попаднат основно италиански футболисти, а от българите ще пътуват не повече от 6-7 души. Срещата с Локомотив е в събота от 14:30 часа.