Спортните новини: Днес (5) | Вчера (26)
Боулинг и билярд за дамите на Пълдин, а след това последва разгром с 8:1
Автор: Стойчо Генов 09:18 / 07.09.2021Коментари (0)2410
Дамите на ЖФК Пълдин (Пловдив) постигнаха втора поредна победа в националния женски шампионат по футбол. Момичетата на треньора Ангел Славов разгромиха ЖФК Варна с 8:1 в двубой от втория кръг, който се игра на стадиона в село Труд.

Треньорският щаб на пловдивчанки реши да повдигне настроението в отбора и часове преди срещата заведе момичетата в развлекателен център, където всички се забавляваха с игри на боулинг, билярд и други.

Иначе интрига в двубоя нямаше, тъй като още до 15-ата минута резултатът беше 5:0. Пълната доминация на пловдичанки продължи до края на полувремето, като на почивката те се прибраха със 7 гола преднина.

На почивката Ангел Славов направи много промени и пусна в игра по-млади момичета. Осмият гол падна в 49-ата минута, а малко по-късно варненки успяха да отбележат почеетното си попадение.

С хеттрик за Пълдин се отчете Кристияна Димитрова, а по веднъж се разписаха още Гергана Георгиева, Мирослава Пейкова, Пламена Пенчева, Теодора Параскевова и Франсис Петрова.

Пълдин е лидер във временното класиране с 6 точки и 12:3 голова разлика. С пълен актив са още отборите на НСА, Севлиево лейдис и Янтра.