Дисциплинарната комисия към БФС глоби пловдивските клубове Локомотив и Ботев заради поведението на техните привърженици по време на двубоите от изминалия кръг в Първа лига. Прави впечатление, че двата тима отнесоха абсолютно еднакви санкции - по 2300 лева.

Ето какво гласи решението на ДК към БФС:

За нерегламентирано използване на факли, на основание чл.37, ал.1, т.22.2, б. А от ДП /2021/2022/ – ДК наказва ПФК "Ботев" гр. Пловдив с имуществена санкция в размер на 300 лева.

За използване на факли, довели до спиране на играта, на основание чл.37, ал.1, т.22.2, б. Д от ДП /2021/2022/ – ДК наказва ПФК "Ботев" гр. Пловдив с имуществена санкция в размер на 1000 лева.

За обидни и нецензурни скандирания, на основание чл.37, ал.1, т.26 от ДП /2021/2022/ – ДК наказва ПФК "Ботев" гр. Пловдив с имуществена санкция в размер на 1000 лева.

За нерегламентирано използване на факли и димки, на основание чл.37, ал.1, т.22.2, б. А от ДП /2021/2022/ – ДК наказва ПФК "Локомотив" гр. Пловдив с имуществена санкция в размер на 300 лева.

За хвърлени факли на пистата, на основание чл.37, ал.1, т.4, б. А, предложение 1 от ДП /2021-2022/, ДК наказва ПФК "Локомотив" гр. Пловдив с имуществена санкция в размер на 1000 лева.

За обидни и нецензурни скандирания, на основание чл.37, ал.1, т.26 от ДП /2021/2022/ – ДК наказва ПФК "Локомотив" гр. Пловдив с имуществена санкция в размер на 1000 лева.