Втори гол на Иво Казаков и второ поредно реми за дубъла на Ботев
Автор: Стойчо Генов 21:01 / 30.07.2021Коментари (0)3022
©
Ботев (Пловдив) записа второ поредно равенство във Втора лига. В среща от втория кръг дубълът на "канарчетата" завърши 1:1 при визитата на Добруджа.

Двубоят на стадион "Дружба" в Добрич не бе най-добрият за "жълто-черните", но въпреки това те не стигнаха до победата. Във втори пореден мач в герой за отбора се превърна Иво Казаков, който реализира и при равенството 1:1 срещу Литекс.

Домакините стартираха по-активно двубоя, като държаха инициативата, а "канарите" разчитаха на контраатаки. Именно при такава в 8-ата минута Иван Василев стреля от добра позиция, но топката се отклони от външната страна на мрежата.

В 11-ата минута домакините получиха опасен свободен удар на метър пред наказателното поле, но от последвалото изпълнение не се стигна до заплаха за вратата на Славков. В 20-ата минута, след изпълнение на тъч и центриране, Даниел Димов прати топката във вратата на Ботев за 1:0.

До края на първата част положение се откри пред Иван Василев, но ударът на нападателя в 28-ата минута мина покрай вратата. Второто полувреме премина при равностойна игра, а головите положения почти липсваха.

В 62-ата минута Кристиан Добрев центрира от свободен удар и Иван Василев засече с глава, а кълбото мина на сантиметри от гредата. 4 минути по-късно комбинация между родените през 2004 година Даниел Гичев и Никола Гелин завърши с удар на Гелин, но той бе блокиран от защитник.

В 74-ата минута Иво Казаков се появи в игра, а само три минути по-късно нападателят отново се превърна в герой за "канарчетата". Благовест Данчев центрира от корнер, където на първа греда Иво Казаков изпревари защитник и с глава насочи неспасяемо топката във вратата за 1:1.

Следващият мач на Ботев II е в сряда срещу Левски (Лом). Двубоят е от 20:00ч. на базата в Коматево.

Ботев игра в състав: Християн Славков, Димитър Балинов, Иван Иванов, Мартин Христов, Венцислав Богданов (55 - Атанас Стоименов), Благовест Данчев, Димитър Пройчев, Бисер Бонев (55 - Даниел Гичев), Кристиан Добрев (74 - Иво Казаков), Юсеин Касов (55 - Никола Гелин), Иван Василев(86 - Стефан Попов)