Спортните новини: Днес (12) | Вчера (18)
Радвайте се, българи! Наше момиче спечели сребърен медал на Европейското по художествена гимнастика във Варна
Автор: Стойчо Генов 15:31 / 12.06.2021Коментари (1)3622
Боряна Калейн спечели сребърен медал в многобоя на Европейското първенство по художествена гимнастика във Варна. Нашето момиче се представи много силно в днешния финал в конкуренцията на 24-те най-добри гимнастички на Стария континент.

Драмата беше пълна, след като Калейн игра с последен стартов номер на бухалки. Тя изпревари с 3 десети Дина Аверина, а нейната сестра близначка - Арина Аверина, спечели златото. Досегашната европейска шампионка - Линой Ашрам (Израел), остана на четвърто място.

Plovdiv24.bg припомня на читателите си, че България не е имала медал в индивидуалния многобой от 1994 година, когато пловдивчанката Мария Петрова печели титлата.

Другата българка в многобоя - Катрин Тасева, допусна сериозна грешка в съчетанието си на обръч и завърши на седмо място в крайното класиране.

Ето какво написа след триумфа на Боряна Калейн официалната страница на Българската федерация по художествена гимнастика:

СТАХОТЕН, УНИКАЛЕН УСПЕХ НА БОРЯНА КАЛЕЙН!!!

СРЕБЪРЕН МЕДАЛ В МНОГОБОЯ НА ЕВРОПЕЙСКОТО ПЪРВЕНСТВО!!!