Спортните новини: Днес (5) | Вчера (26)
Академик изигра зрелищен мач след продължения в Израел
Автор: Стойчо Генов 08:40 / 30.03.2021Коментари (0)2069
©
Академик Пловдив загуби много достойно и драматично след продължения в зрелищен мач от Балканската лига по баскетбол с 93:95 /23:12, 16:27, 24:27, 19:16, 11:13/ като гост на силния израелски тим Апоел Холон в Група G на надпреварата. Пловдивчани, които си бяха осигурили място във финалната четворка, започнаха изключително силно и вдигнаха двуцифрена разлика още след първата четвърт, която увеличиха във втората.

Постепенно обаче домакините се съвзеха и изравниха до почивката, след което успяха да изкопчат крайния успех в продълженията. Момчетата на старши треньора Йордан Янков се надиграваха успешно с противника в дълги периоди от мача и показаха, че се намират в отлична форма, след като само преди два дни разгромиха Берое с 26 точки в Стара Загора в мача от НБЛ.

11 точки бе авансът на Академик след първата четвърт. В началото на втората с тройка на Гуджино пловдивчани дръпнаха с 33:15. Последва обаче серия от 11:0 за Апоел, които успяха да застигнат българския тим до антракта. В началото на третата четвърт поредна порция силна игра на Академик донесе 7 точки преднина и мачът се превърна в постоянна гонитба.

Все пак в края на третата четвърт баскетболистите на Апоел взеха превес и 3 точки преднина преди последните решителни десет минути. Със здрава защита Академик отново успя да излезе напред и поддържаше аванс от 5-6 точки. 1.14 минути преди края домакините обърнаха с тройка на Мисгав и взеха аванс от 1 точка, който нарасна на 4 след още една точна далечна стрелба на Брандвайн.

В заключителните секунди обаче последваха два бързи коша на Гуджино и Вуцица и така се стигна до продължения. В тях домакините вкараха две тройки, но Академик не се предаде и поддържаше равенството почти до края, когато Апоел се откъсна с 4 точки 22 секунди преди сирената. Невероятна тройка на Бачев върна интригата, Фогелман бе точен само в единия от двата наказателни удара за израелския тим, а в последните секунди Вуцица не успя от тройката, което даде крайния успех на домакините.

Гардът Джахи Карсън направи голям мач с 21 точки за Академик, Йере Вуцица, Николай Николов и Васил Бачев добавиха по 18, като последният вкара 4от 10-те тройки за пловдивчани.

Нате Сестина бе най-резултатен за победителите с 23 точки, Уили Уоркман добави 20 и 11 борби за дабъл-дабъл, Одед Брандвайн записа 19.