От Министерството на отбраната се обадили в общината, за да предупредят, че до седмица щели да изпратят писмено предложение за стадион "Христо Ботев", предаде репортер на Plovdiv24.bg.
"Много си говорихме с тях. Нямаме намерение да приемаме предложения за евентуална подялба на собствеността, защото стадионът е стопроцентово на общината, а министерството отказва да ни го предаде", заяви позицията си изпълняващият длъжността кмет Петко Атанасов пред журналисти.
Според него военното министерство, чието ръководство всъщност съвсем скоро ще бъде сменено, вероятно е стреснато от поетия от градската управа твърд курс за вземането на стадиона. Вече е съставен констативен протокол, заявеното намерение но общината е да влезе във владение на стадиона чрез съдия изпълнител.
Военното министерство продължава разтакаването за стадион "Христо Ботев"
© Plovdiv24.bg
Петко Атанасов