Стотина фенове нарушиха забраната и гледаха контролата между Хасково и Марица
Автор: Стойчо Генов 09:10 / 24.07.2020Коментари (0)2322
© ФК Марица
Марица завърши 1:1 с ОФК Хасково в контролна среща, която се проведе на градския стадион в Хасково. Жълто-сините водеха до самия край на спаринга, но 3 минути след редовните 90 получиха изравнителен гол от дузпа.

Въпреки забраната, домакините бяха допуснали на стадиона присъствието на около стотина свои привърженици, които бяха доста колоритни и гласовити.

Марица откри резултата в 70-ата минута. След центриране от корнер Величко Величков засече топката с глава, но вратарят на домакините спаси. Георги Георгиев обаче посрещна избитата топка и направи успешна добавка за 0:1.

В даденото от съдията 3-минутно допълнително време Хасково получи право да изпълни дузпа и изравни резултата.

Следващата контрола на Марица е в неделя срещу Спартак. Градското дерби ще се играе на стадиона в “Кършияка" от 18:30 часа.

Марица игра в състав:

Илия Николов, Йордан Пейчинов, Величко Величков, Даниел Спасов, Димитър Аврамов, Мартин Анастасов, Милен Танчев, Веселин Марчев, Илиян Йорданов, Олджай Алиев, Димитър Юруков (Горан Гръблев - вратар, Теодор Фърков, Петър Печенков, Денис Палков, Борислав Дончев, Иван Мицев, Красимир Иванов, Александър Праматаров, Красимир Кръстев - вратар).