Спортните новини: Днес (17) | Вчера (28)
Академик с втора убедителна домакинска победа
Автор: Стойчо Генов 22:05 / 19.10.2019Коментари (0)2869
©
Академик Пловдив грабна втора убедителна домакинска победа в третия кръг на Националната баскетболна лига, след като разгроми гостуващия в зала СИЛА Черноморец (Бургас) с 95:68 /18:20, 27:17, 23:10, 27:21/. След колебливо начало отборът на Асен Николов рязко повиши темпото и не остави никакви шансове на бургазлии.

Разликата се увеличаваше прогресивно, а публиката се наслади на бързата, динамична, агресивна и резултатна игра на пловдивския тим.

Домакините играха без контузения си център Обрад Томич, а Тенчо Тенчев бе измъчван от вирус в дните преди срещата, но все пак влезе в игра. Гостите започнаха по-добре и поведоха със 7 точки в първата четвърт, но постепенно отборът на Асен Николов заигра агресивно защита и нападение и успя да стопи разликата до 2 точки.

Във втората четвърт настъпи пълен обрат – Алекс Лонг обра доста топки под коша, защитата действаше организирано и агресивно, заработи и бързата атака. Академик взе 10 точки аванс в средата на частта и се оттегли на почивката при 45:37.

През второто полувреме пловдивският тим продължи да има пълно превъзходство. Водени от капитана си Васил Бачев и гардовете Шакир Смит и Уил Пери, домакините комбинираха отлично в атака, а Алекс Лонг продължи да бъде властелин под коша. Така логично авансът преди последната решителна четвърт прехвърли 20 точки.

В заключителните 10 минути домакините не само че не намалиха темпото, но и отвориха още по-голяма разлика, която узакони пълното им превъзходство в мача. В края на двубоя в игра отново влязоха младите Йоанис Кикрилис и Марио Боянов, като последният дори отбеляза тройка.

В отсъствието на Обрад Томич страхотен мач за Академик направи Алекс Лонг, който бе най-резултатен с 22 точки и 14 борби за дабъл-дабъл. Уил Пери добави 18, а Шакир Смит ознаменува повторния си дебют пред пловдивска публика с 16 точки. За Черноморец с дабъл-дабъл се отличи Георги Кендеров – 17 точки и 11 борби, Стоян Милчев добави 15 точки, Блейк Рейнолдс – 13.

На почивката на мача бе разиграна томбола с билетите. Наградата – ваучер за 100 лева за вечеря за двама в пловдивски ресторант отиде при Димитрина Бачева.