Спор за дузпа и разправии на стадион "Марица"
Автор: Стойчо Генов 11:52 / 07.04.2019Коментари (0)2241
© ФК Марица
Марица изигра доста нервен мач срещу Борислав (Първомай) и това доведе до увеличаване на дистанцията от лидерите в в Трета лига - Югоизточна група. Жълто-сините завършиха 0:0 на своя стадион в двубоя от 24-ия кръг на шампионата, който бе изпъстрен със спорове със съдията, пропуски пред вратата на гостите и разправии по терена.

Пловдивчани имаха претенции към рефера Георги Иванов, който според тях е подминал чиста дузпа в тяхна полза в края на първото полувреме.

Пет минути преди края нервите взеха връх и на няколко пъти се стигаше до бутаници между играчите, които съдията остави без последствие. В продължението на мача отново се стигна до разбъркване в наказателното поле на гостите и два блокирани удара, но в крайна сметка до гол не се стигна и резултатът остана 0:0.

С 47 точки Марица заема 4-то място, като кършиякалии имат само точка аванс пред петия Черноморец-1919. В следващия кръг възпитаниците на Борислав Караматев гостуват на лидера Нефтохимик в Бургас, а срещата е в сряда от 17 часа. Идната събота тимът приема Левски (Карлово).

МАРИЦА: Илия Николов, Йордан Пейчинов, Николай Димитров, Джунейт Узунов, Даниел Спасов, Костадин Дяков - капитан, Христо Янчев, Тодор Тимонов, Айкут Янъков, Запрян Запрянов, Мирослав Радев (Георги Георгиев). РЕЗЕРВИ: Горан Гръблев, Атанас Савов, Александър Праматаров, Стоян Пидев, Лъчезар Ангелов, Мартин Анастасов. Треньор: Борислав Караматев

БОРИСЛАВ: Янко Шънлаков, Мартин Здравчев, Васил Василев, Михаил Митев, Радослав Влашев - капитан, Илия Янков, Стоян Григоров (Тенчо Тенев), Йордан Дочев, Ангел Здравчев, Георги Стайков, Васил Колев (Динко Митрев). РЕЗЕРВИ: Димитър Динков, Любомир Романски, Шабан Османов. Треньор: Мартин Здравчев

ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Христо Янчев, Тодор Тимонов, Костадин Дяков, Илия Николов (Марица); Васил Колев, Радослав Влашев, Йордан Дочев, Динко Митрев (Борислав).

Съдийски състав: ГС: Георги Иванов; АС: Диян Георгиев и Лилия Думбалакова; 4-ти: Камена Георгиева; Делегат: Петър Зехтински - всички от Пловдив